Zostałam psychologiem dla sportowców

Kiedyś myślałam, że uda mi się zostać zawodową sportsmenką. Niestety moje ograniczenia fizyczne mi na to nie pozwoliły. W końcu musiałam się pogodzić z tym, że nigdy nie będę zawodowo uprawiać sportu i wybrać inny zawód dla siebie. Poszłam na studia psychologiczne, ale sport na zawsze pozostał moją pasją. W końcu przyszedł  ten rok studiów, kiedy trzeba było wybrać sobie specjalizację.

Czym zajmuje się psycholog dla sportowców?

psychologia sportuW związku z moimi niespełnionymi marzeniami, oczywiste było, że moją specjalizacją będzie psychologia sportu. Już wkrótce przekonałam się, że to był świetny wybór, który pomógł mi się realizować zawodowo. Muszę przyznać, że nawet nie wiedziałam, że psychologowie dla sportowców mogą mieć tak wiele pracy. Po skończeniu studiów zaczęłam prowadzić terapie indywidualne i grupowe dla sportowców, osób po długich kontuzjach i dla tych, którym kontuzje załamały kariery. Okazało się, że wśród czynnych i zawodowych sportowców bardzo wiele osób potrzebuje pomocy psychologicznej, a ja, jako osoba, która kiedyś sama ćwiczyła bardzo dobrze wiedziałam jakie są ich potrzeby i potrafiłam intuicyjnie dobrać im odpowiednią terapię. Wkrótce dowiedziałam się także od jednego z moich profesorów na studiach, że psychologia sportowa to jedna z najbardziej opłacalnych gałęzi tego biznesu. Przede wszystkim dlatego, że coraz więcej osób zawodowo uprawia sport.

Muszę przyznać, że jest to bardzo interesująca dziedzina psychologii, która umożliwia ciągły rozwój naukowy, a w dodatku można cały czas spotykać się z dużymi osobowościami. Dla mnie jako dla psychoterapeuty jest to wyzwanie, które motywuje mnie do jak najlepszego i rzetelnego wykonywania mojego zawodu. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że można się tak realizować zawodowo w tym zawodzie.