Wywożenie odpadów po remoncie

Chyba każdy miał kiedyś do czynienia z remontem. Na pewno nie jest to nic przyjemnego. Oczywiście od czasu do czasu trzeba odświeżyć dom czy mieszkanie, ale na pewno nikomu nie podobają się odpady, które pozostają po takich remontach. Wiadomo, że niektórych z nich można się łatwo pozbyć, wynosząc po prostu do kosza na śmieci. Są też jednak takie odpady, których nie będziemy w stanie pozbyć się tak łatwo. Mowa np. o gruzie, który powstaje po kuciu ścian i sufitów czy też burzeniu pewnych części budynków.

Śmieci poremontowe i odpady sezonowe

poremontowy wywóz śmieci w krakowieGruz to odpad, którego nie możemy po prostu wyrzucić do kosza. Po pierwsze jest on za ciężki, a po drugie posiada elementy, które mogą być niebezpieczne. Częścią gruzu są niejednokrotnie pręty i ostre kolce, które mogłyby zranić nieświadomych niczego pracowników wywożących śmieci ze zwykłych kontenerów przy blokach. Odpady pobudowlane niestety mają często nie tylko sporą masę, ale też są to odpady wielkogabarytowe. W czasie remontów pozbywamy się z mieszkań mebli, sprzętu AGD, RTV i nie tylko. Tego również trzeba się jakoś pozbyć. Zazwyczaj spółdzielnie mieszkaniowe oferują wywóz śmieci wielkogabarytowych, ale dzieje się to kilka razy w miesiącu – raz lub dwa. W przypadku dużej ilości odpadów jest to po prostu za mało. Dlatego poremontowy wywóz śmieci w krakowie to usługa świadczona przez odpowiednie firmy, które najpierw dostarczają specjalnych kontenerów np. na gruz, a później je odbierają. Do odbioru dochodzi już po załadowaniu takiego kontenera. Czy tego typu firmy wywożą tylko gruz i inne śmieci pobudowlane? Oczywiście, że nie. Można skorzystać z ich usług w przypadku odpadów wielkogabarytowych czyli właśnie mebli itd. Klienci dość chętnie korzystają z usług firm wywożących śmieci w przypadku odpadów sezonowych. Tu jednak z takich usług korzystają częściej właściciele większych nieruchomości np. domów jednorodzinnych. Dobrze znanym odpadem sezonowym mogą być np. liście.

Nie każdy chce wykonywać z liści kompost dla drzew i innych roślin. Niektórzy chcą po prostu pozbyć się tych odpadów z posesji, by nie gniły na glebie. Wiadomo też, że zabronione jest palenie liści nawet we własnym ogrodzie – istnieje duże ryzyko pożarowe, zwłaszcza jeśli wieje silny wiatr. To samo dotyczy traw. Bez problemu można załadować takie zielone odpady do kontenera i w ten sposób pozbyć się śmieci sezonowych. Zajmują się tym te same firmy, które świadczą usługi wywozu gruzu z terenu remontu czy budowy. Na pewno warto zastanowić się nad skorzystaniem z tego typu oferty.