Wakacje nad jeziorem – Pojezierze Lubuskie

 

Wybranie się na wakacje nie jest wcale prostym wyborem. Każdy oczywiście wyjeżdża na wakacje w miejsce, które spełnia jego oczekiwania wypoczynkowe. Część osób jeździ nad słoneczne morze, gdzie można popływać i się poopalać, inni wolą piękne górskie widoki. Są jeszcze ludzie w Polsce, którzy uwielbiają wyprawy nad jeziora. Jezioro jest połączeniem pływania i zwiedzania pięknych dzikich widoków. Polska słynie z wielu pojezierzy na których terenie znajduje się nawet po kilkaset jezior. Czy warto wybrać się w wakacje nad Jezioro? Jak wiele osób wybiera ten rodzaj odpoczynku? 

Czy warto spędzić wakacje nad jeziorem?

wakacje nad jeziorem lubuskieTrzecim najczęstszym wakacyjnym wyborem wyjazdów wakacyjnych są właśnie jeziora. Oprócz słynnych na całą Europę Mazur są jeszcze Kaszuby, Pojezierza Wielkopolskie i Pojezierze Lubuskie. To ostatnie Pojezierze nazywane jest często krainą tysiąca jezior. Niestety do tego zaszczytnego tytułu brakuje około 400 jezior ale i tak ich ilość jest olbrzymia. Każdego roku zbiera się tam wielu wędkarzy, ponieważ na Pojezierzy Lubuskim znajduje się wiele rzadko występujących gatunków ryb. Jest to również świetne miejsce dla kajakarzy i żeglarzy A szczególnie jezioro Goszczyn, które łączy się z innymi jeziorami tworząc bardzo duży odcinek do żeglowania. Jest to akwen morenowy położony na zachodnich obrzeżach Lubrzy. Duża zaleta tego miejsca jest darmowy wstęp na plażę. Jednak głównym powodem przyjazdu wielu turystów, w to miejsce jest klarownie czysta woda, w której można się wręcz przejrzeć oraz zadbana piaszczysta plaża. Organizatorzy również chciała się niedawno co wyremontowanymi pomostami. Niedaleko plaży znajduje się kompleks domków jednorodzinnych, które są dostępne do wynajęcia. Jeżeli jednak będziemy mieli problemy, ponieważ wszystko domy będą już zajęte, możemy poszukać innych miejsc. W tym celu należy wpisać w przeglądarkę frazę o treści: wakacje nad jeziorem Lubuskie i skrupulatnie szukać wolnych domków lub pokoi. Innym miejscem, które na pewno warto jest odwiedzić jest jezioro Nierzym. Jest to ulubione miejsce kąpielowe Gorzowian. Dzięki tanim biletów wstępu na plażę, normalny 3 złote A ulgowy 2 złote, w upalne dni weekendowe przyjeżdża tam ponad tysiąc turystów.

Zanim jednak wybierzemy się na wakacje nad Jezioro, pamiętać musimy o zabraniu kilku niezbędnych rzeczy. Pierwsza podstawową jest zabranie ze są owadobójczego spreju. Komary i inne owady w ciepłe dni są naprawdę uciążliwe. Druga rzeczą jest zabranie ze sobą olejku chroniącego przed promieniami słonecznymi. Wielu ludzi myśli że nad jeziorami nie można się opalać jak nad morzem. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie, na plażach Pojezierza Lubuskiego słońce potrafi płatać figle.