Urokliwe dębowe blaty

Na rynku panuje zróżnicowana oferta blatów kuchennych, które występują w wersji drewnianej. Na jaki się zdecydować? Na początku musimy zastanowić się, jaki kolor blatu wykonanego z dębu będzie pasował do naszej aranżacji.

Różnorodność blatów kuchennych z dębu

blaty kuchenne z dębuJakie są odmiany blatów kuchennych, które wykonane są z dębu? Jedną z najpopularniejszych  jest dąb o ciepłej barwie i charakterystycznym, zróżnicowanym rysunku, szczególnie przy fladrowym ułożeniu słojów. Ta odmiana jest szczególnie wybierana, jeżeli chodzi o blaty kuchenne z dębu. Dlaczego tak się dzieje? Tego typu blaty dębowe posiadają bardzo praktyczny charakter i możemy z powodzeniem dopasować je do większej ilości pomieszczeń. Blaty dębowe o ciemniejszym ubarwieniu pasują świetnie do klasycznych, eleganckich pomieszczeń. Natomiast te, których blaty wykonane są z jasnego dębowego drewna idealnie pasują do stylu skandynawskiego. Taki blat świetnie wygląda przybierając formę  stołu, umieszczonego w centrum salonu połączonego, który połączony jest z jadalnią. Będzie nam służył na długo jako blat kuchenny i bardzo dobrze sprawdzi się jako powierzchnia robocza na kuchennej wyspie, łącząca przestrzeń użytkową i wypoczynkową. Jego nowoczesny kolor będzie rewelacyjnym tłem dla kolorowych dodatków i dekoracji o bardziej nasyconych barwach. W wyniku swoich dobrych  parametrów technicznych, odpowiednio zabezpieczony blat dębowy sprawdzi się także w nowoczesnej kuchni choćby jako podstawa do zlewu o modnym kształcie. Blaty wykonany z dębu wspaniale sprawdzi się również do wnętrza, które posiada charakter industrialny.  Jeżeli zestawimy go z nowoczesnymi odcieniami szarości i miedzi ociepli nieco surowe, loftowe wnętrze. W wyniku tego, że drewno jest bardzo trwałe, możemy wykonany z niego blat do kuchni bez martwienia się o to, czy będzie on spełniał dobrze swoją rolę.

Fantastyczną odsłoną klasycznego dębowego blatu jest  również szlachetny blat z dębu antycznego o cudownych rozstępach, szpachlowanych na czarno. Tego typu blat posiada  bardzo wyrazisty rysunek i jest on wspaniałą wersją dla tych nieco odważniejszych osób, nadaje powierzchni oryginalnego, niecodziennego charakteru. Tradycyjny kolor sprawi, że produkt pięknie wkomponuje się w tradycyjne wnętrza, natomiast wyrafinowana struktura pozwala złączyć go także z aranżacjami nieco bardziej awangardowymi, co daje nam możliwość dowolnego doboru stylizacji w naszym domu i wyglądu naszej kuchni. Dzięki funkcjonalności blatów wykonanych z dębu stworzymy wymarzoną kuchnię.