Słupki betonowe w niskiej cenie

Podczas jazdy lub spaceru po mieście z pewnością się już na nie natknęliśmy. Niezależnie czy chcemy postawić samochód pod blokiem, szkołą czy sklepem – słupki parkingowe tylko czekają by w nie uderzyć. Nic dziwnego, że większość kierowców za nimi nie przepada. Słupki parkingowe pełnią funkcję użytkową – stawia się je na parkingach i w ogrodzeniach. Niekiedy też pełnią funkcję dekoracyjną.

W jakim celu stosuje się betonowe słupki parkingowe?

słupki betonowe parkingoweGdyby brano pod uwagę wyłącznie zdanie kierowców, prawdopodobnie słupki betonowe parkingowe w ogóle by nie istniały. Nie da się ukryć, że kierowcy za nim nie przepadają. Zazwyczaj tarasują im przejazd na tereny dla nich niedozwolone, które często są jedynym wolnym miejscem w mieście. Poza tym, uderzenia i otarcia o słupki zdarzają się nie tylko początkującym kierowcom, ale i starym wyjadaczom. Wiele uliczek spacerowych, deptaków i chodników przebiega w sąsiedztwie ruchliwych ulic. Słupki parkingowe często chronią pieszych przed groźnym wypadkiem z ich udziałem. Taki wypadek może skończyć się utratą zdrowia a nawet życia. W takim wypadku słupki parkingowe to najlepsza ochrona. Mogą być one wykonane ze stopu metali, kamienia, betonu płukanego lub architektonicznego. Potrafią skutecznie zatrzymać rozszalałe auto zanim wtargnie na chodnik, po którym przemieszczają się piesi. W dzisiejszych czasach słupki przyjmują najróżniejsze formy. są również wykonane z różnych materiałów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańszą opcją jest wybranie słupków z tworzywa sztucznego. Nie da się ukryć, że ich rola jako skuteczne zabezpieczenie jest znikoma, a raczej służy oznakowaniu. O wiele solidniejsze są metalowe słupki, choć te mogą ulec wygięciu w kryzysowej sytuacji, po czym trzeba będzie je wymienić. Rozpędzone auto nie poradzi sobie ze słupkami, które są wykonane z betonu. Przy niskich prędkościach, słupek powinien wyjść ze starcia bez szwanku i dalej pełnić swoją funkcję. Nie da się ukryć, że ten rodzaj słupków prezentuje się najestetyczniej, przy czym ich różnorodność można zobaczyć w ofertach sprzedawców.

Z pewnością każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której auto zajmowało prawie całą przestrzeń na chodniku, która ma być przeznaczona dla pieszych. Dla wielu osób, a w szczególności dla osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i z wózkami stanowią one problem podczas przechodzenia. Postawiane na brzegu chodnika słupki sprawiają, że nawet najbardziej kreatywni kierowcy nie są w stanie wkraść się na chodnik i zając tak cennej przestrzeni.