Klimatyzatory do zakładów przemysłowych

Latem w halach produkcyjnych zakładu temperatura podnosiła się do nie tylko niewygodnych, ale również niebezpiecznych dla zdrowia poziomów. Gorące powietrze z zewnątrz było tym bardziej ogrzewane ciepłem, wydzielanym przez maszyny i przetapiane metale, a praca w ciężkich ubraniach roboczych nie pomagała pracownikom w ochłodzeniu się. Zamontowanie porządnego systemu klimatyzacji było więc najbardziej priorytetowym zadaniem.

Przemysłowy system klimatyzacji pomieszczeń roboczych

klimatyzatory kielceZwykła klimatyzacja w takich warunkach nie miała jednak racji bytu, gdyż tak wysokie temperatury mogłyby z łatwością doprowadzić do awarii niemal wszystkich urządzeń klimatyzacyjnych o profilu domowym. Do miejsc pracy przeznaczone były wyłącznie klimatyzatory przemysłowe, połączone z bardzo silnym systemem odciągowym, które pozwalały na obniżenie temperatury do bezpiecznego poziomu nawet na stanowiskach obróbkowych czy odlewniczych. Przemysłowe klimatyzatory są podobne do domowych urządzeń, choć są od nich znacznie większe, masywniejsze, i potrzebują podłączenia do obiektowego systemu odciągowego by działać poprawnie. Tylko najbardziej profesjonalne sklepy mają w ofercie takie klimatyzatory Kielce, gdzie mieści się nasz zakład, na szczęście mają dwie hurtownie ze sprzętem klimatyzacyjnym, które sprowadzają również przemysłowe systemy kontroli temperatury od producentów. Te klimatyzatory są przeznaczone właśnie do zakładów przemysłowych, więc nie tylko mają znacznie większą tolerancję ekstremalnych temperatur, ale również nie są podatne na zakurzenie, zapylenie czy uszkodzenia mogące powstać podczas długotrwałej pracy na stanowisku produkcyjnym czy obróbkowym. Z racji iż mają one pracować w miejscach o bardzo wysokiej temperaturze, ich podzespoły są odporne na działanie takowych, i nie zużywają się tak, jak ma to miejsce w bardziej standardowych urządzeniach klimatyzacyjnych do domów.

Do największych zakładów przeznaczone są natomiast klimatyzatory zewnętrzne, bardzo masywne i duże urządzenia które chłodzą powietrze i wtłaczają je do hali czy pomieszczenia, jednocześnie wyciągając powietrze z wewnątrz. Wymagają one jednak osobnego ciągu wentylacyjnego by działać skutecznie, aczkolwiek należą do najlepszych i najszybciej działających systemów klimatyzacyjnych do dużych obiektów przemysłowych. Ich montaż przebiega podobnie jak instalacja wentylacji odciągowej, więc nie należy do szczególnie trudnych zadań, i może być z łatwością wykonana przez załogi samego zakładu, jeśli zajdzie taka potrzeba.