Jaki silnik należy wybrać do zagęszczarki?

 

Zagęszczarki do gruntu są potrzebne praktycznie na każdym placu budowy. Mimo wszystko należy przygotować odpowiednie podłoże na którym będzie się układało kostkę brukową czy też coś podobnego. Jednak jak w przypadku większości maszyn także i tu można spotkać się z różnymi rodzajami oraz cechami na które należy zwracać swoją uwagę. Dlatego też zachęcam do przeczytania tego tekstu, w którym nieco przybliżę informacje na temat tych urządzeń.

Co brać pod uwagę wybierając silnik zagęszczarki?

silnik spalinowy do zagęszczarkiJak sama nazwa wskazuje taka maszyna pozwala zagęścić grunt. Z całą pewnością istotne jest żeby wybrać odpowiednią zagęszczarkę, biorąc pod uwagę jej silnik. Mimo wszystko to od silnika zależy jak dużą moc będzie posiadało dane urządzenie. Jednocześnie istotne jest też żeby jego waga pozwalała na wygodną pracę, a wytrzymałość na odpowiednio długie korzystanie z zagęszczarki. Istnieją dwa rodzaje takich urządzeń, chodzi tu o skoczki oraz zagęszczarki płytowe samobieżne. Te pierwsze stosowane są w przypadkach gdy podłoże posiada nietypowe ukształtowanie. Co prawda pozwalają na przerabianie w danym momencie mniejszej ilości podłoża, ale jednak można z nich wygodnie korzystać w przypadku terenów do których nie mają dostępu inne zagęszczarki. Natomiast jeśli chodzi o te samobieżne płytowe to pozwalają na zagęszczenie znacznej ilości terenu, jednak mają przy tym dużą wielkość oraz masę, przez co potrzeba w miarę wygodnego terenu. Silnik do skoczków powinien być w miarę lekki choć zapewniać odpowiednią moc, natomiast przy zagęszczarkach samobieżnych płytowych istotna jest duża moc silnika. Powinniście pomyśleć na jakich terenach najczęściej będziecie korzystali z zagęszczarki, a także jak dużo powierzchni będzie się tam znajdowało. W zależności od tego należy dobrać inny silnik spalinowy do zagęszczarki. Dlatego też zachęcam do spisania wszystkich kryteriów które są dla was istotne oraz których obecność przewidujecie. Wtedy można sprawdzać w internecie dostępne do zakupu silniki.

Z całą pewnością zagęszczarki są niezwykle użyteczne, jednak trzeba postarać się o to żeby takie urządzenie idealnie pasowało do waszych potrzeb. Mimo wszystko firma zazwyczaj ma jakąś swoją niszę którą się zajmuje jeśli chodzi o budowy. Dlatego też wszystkie ich budowy są dosyć podobne do siebie. Należy to wziąć pod uwagę i zdecydować się na odpowiedni silnik do zagęszczarki, z którego będzie można korzystać przez naprawdę długi czas. Nie jest to wcale takie trudne jak się może wydawać na samym początku.