Jak przyszykować się na spływ Słupią?

Miłośnicy sportów wodnych, mają w naszym pięknym kraju wiele cudownych miejsc, w które mogą się wybrać. Szczególnie popularnym sportem wodnym w ostatnim czasie jest kajakarstwo. Spływy kajakiem to jeden z najczęściej wybieranych dyscyplin. Sport ten pozwala na aktywny wypoczynek i poprawienie swojej kondycji. Przemierzanie długich kilometrów to świetny pomysł na spędzenie sensownie swojego czasu. Jednak przed wybraniem się na kajaki, warto zastanowić się jak przygotować się do spływu?

Przygotowanie do spływu Słupią

spływ słupiąJednym z najbardziej popularnych miejsc do organizowania spływów jest cudowna rzeka Słupia. To właśnie w to miejsce zjeżdżają każdego roku ogromne ilości turystów z całego kraju. W Polsce popularne miejsca to również spływ po rzece o nazwie Brda i Wda. Rzeki te położone są w północnej części naszego kraju. Wracając do rzeki Słupia, to jest to jedna z najdłuższych rzek na terenie naszego kraju, która ciągnie się przez ogromny obszar naszego terytorium. Płynąć tą rzeką dopłyniemy aż do naszego pięknego morza Bałtyckiego. Z tego powodu to właśnie ta rzeka jest często wybierana przez profesjonalnych kajakarzy. To jednak nie tylko raj dla profesjonalistów, idealnie tu swój czas spędzą również amatorzy tego sportu ze swoimi rodzinami oraz dobrymi znajomymi. Chcąc przygotować się na spływ Słupią, powinniśmy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. W pierwszej kolejności taka wyprawa nie może zostać zorganizowana bez odpowiedniej odzieży. To najważniejsza kwestia wyprawy. Płynąc rzeką często możemy być narażeni na pochlapanie wodą, szczególnie w sytuacji, gdy będziemy płynąć zrywniejszym kawałkiem rzeki. Z tego powodu powinniśmy zabrać ze sobą porządnej jakości wodoodporną kurtkę i wytrzymałe buty. W tak wymagających warunkach warto zabrać ze sobą solidne buty trekkingowe. Buty te są znacznie bardziej odporne na zamoknięcie. Pływając kajakiem, możemy często być zmuszeni do wyjścia z kajaku i przeniesienia go w inne miejsce. Może również zdarzyć się sytuacja, że kajak ugrzęźnie nam na mieliźnie.

Do wodoodpornej kurtki i wytrzymałych butów, powinniśmy zabrać ze sobą również specjalne rękawiczki sportowe, które są wodoodporne. Specjalne rękawiczki kajakarskie, pozwolą nam wiosłować przez wiele godzin. Wbrew pozorom, wiosłowanie przez wiele godzin może wiązać się z odciskami i zmarznięciem rąk od zimnej wody. Te kilka drobiazgów, pozwoli nam odpowiednio przygotować się do spływu cudowną rzeką Słupią, która każdego roku swoim urokiem przyciąga ludzi z całego Polski.