Drewniane meble dla dzieci

Szukając wyposażenia do pokoju dziecięcego, wielu rodziców zastanawia się nad wybraniem jak najbardziej ekologicznych opcji. Dlatego też decydują się na meble drewniane. Na rynku jest bardzo wiele firm zajmujących się produkcją tego typu elementów, a wśród nich istnieją takie, które poza tym, że skupiają się na funkcjonalności swoich wyrobów, są także ukierunkowane na to, aby każdy z nich sprawiał dzieciom radość. Drewno jako materiał ma wiele zalet, z czego jedną z nich jest jego uniwersalność i możliwość dostosowania do niemal każdego wnętrza.

Drewniane łóżka i szafki dla dzieci

łóżka domki drewniane dla dzieciDrewno jest najczęściej stosowanym naturalnym materiałem do produkcji mebli. Dotyczy to zarówno wyposażenia dla dorosłych, jak i do pokojów dziecięcych. zwłaszcza do wykonania tych drugich przykładana jest w każdym przedsiębiorstwie bardzo duża waga, ze względu na to, że produkty dla dzieci podlegają wielu dodatkowym normom. Ponadto wiele z nich ma także nietypową formę, przykładem mogą być łóżka domki drewniane dla dzieci. Pełnią one nie tylko funkcję wypoczynkową, ale także rozrywkową, ze względu na swój kształt nawiązujący do domku. Najmłodsi mogą się więc w nich bawić w ciągu dnia. W zależności od firmy różnią się one wyglądem, a także kolorem. Zobaczyć można tendencję do wykorzystywania naturalnej kolorystyki różnych gatunków drzew, nadal jednak zobaczyć można produkty pomalowane nietoksycznymi farbami lub lakierami. Nawet one są jednak stonowane i minimalistyczne, ze względu na panujące trendy wnętrzarskie. Meble takie łatwo dopasować do innych, już posiadanych, albo zakupić cały zestaw pasujących do siebie elementów. Ze względu na uniwersalne barwy i prostą formę pasują one niemal do każdego wystroju. Oczywiście poza łóżkami produkuje się również szafki, półki, stoliki i krzesła dla najmłodszych. Ceny mebli z litego drewna są nieco wyższe, niż tych ze sklejki. Wiąże się to jednak z ich wytrzymałością, a także uniwersalnością. Zazwyczaj wymienia się je dopiero wtedy, gdy dziecko wchodzi w wiek nastoletni.

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w wyrabianiu mebli dla dzieci z naturalnego materiału, jakim jest drewno. Każdy taki element posiada unikatowy kształt dopasowany do potrzeb najmłodszych. Dostępne są one nie tylko w różnych formach, ale też kolorach, które uzależnione są od barwy drewna lub użytego nietoksycznego lakieru czy farby. Drewno jest o wiele wytrzymalsze od sklejki, a także zdecydowanie bardziej uniwersalne, jego cena jest jednak przy tym nieco wyższa.