Dobre prywatne przedszkole

Opieka nad dzieckiem wymaga poświęcenia od rodziców, zwłaszcza w pierwszych latach życia, kiedy kształtują się wzorce i podstawowe reakcje. Przeważnie większość mam korzysta z rocznego urlopu macierzyńskiego, w trakcie którego osobiście sprawują opiekę nad maluchem. Później albo wracają do pracy albo biorą urlop wychowawczy. Również każde dziecko do ukończenia trzeciego roku można posłać do żłobka.

W jakim wieku idą dzieci do przedszkola?

przedszkole prywatne w warszawie na wilanowieWszystkie dostępne dla dzieci placówki wychowawcze, do których można posłać malucha zanim pójdzie do szkoły podstawowej, są dobrowolne. Jeżeli chodzi o żłobek, to najczęściej trafiają do niego dzieci rodziców, którzy muszą wrócić do pracy i nie mają z kim zostawić malucha. Natomiast przedszkole jest bardziej traktowane jako wstęp do socjalizacji dziecka, która jest bardzo potrzebna od trzeciego roku życia. Maluchy w tym wieku potrzebują kontaktu z rówieśnikami, a także kreatywnego spędzania czasu, które gwarantują im takie placówki. Rodzice do wyboru mają państwowe i prywatne przedszkola, które zlokalizowane są niemalże w każdym mieście. Choć prowadzą one identyczną działalność, to nieco się różnią. Przedszkole prywatne w Warszawie na Wilanowie jest placówka chętnie wybieraną przez rodziców ze względu na szeroką ofertę zajęć dodatkowych i profesjonalną opiekę. Za pobyt dziecka w prywatnym przedszkolu rodzice muszą opłacić comiesięczny czynsz, odpowiednią kwotę za wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Średni miesięczny koszt jaki muszą ponieść rodzice, to od ośmiuset złotych do nawet tysiąca dwustu złotych, w zależności od przedszkola. W ramach dodatkowych zajęć maluchy mają zapewnioną gimnastykę korekcyjną, zajęcia plastyczne i muzyczne, rytmikę, naukę języków obcych czy sensorykę. Każde przedszkole może mieć swoje indywidualne zajęcia, które będą skutecznie przyciągać rodziców i ich pociechy. Prywatne placówki często dysponują zielonym terenem wokół budynku, na którym zorganizowane są place zabaw, z których korzystają, kiedy tylko pogoda pozwala.

Rodzice wybierają prywatne przedszkola dla maluchów, gdyż uważają, że będą ono lepsze od państwowych lub też z powodu braku miejsca w innych placówkach. W przypadku państwowych przedszkoli, płatności są niewielkie, ponieważ za pobyt dziecka w placówce w dziewięćdziesięciu pięciu procentach płaci budżet miasta. Rodzice głównie ponoszą koszty za wyżywienie, czyli około dwieście – trzysta złotych miesięcznie. Pod względem jakości opieki, jest ona prowadzona na podobnym poziomie, co w prywatnym przedszkolu.