Do czego mogę wykorzystać rolkę fileziny?

W sklepach pasmanteryjnych można znaleźć tkaniny i materiały, z których nie korzysta się na co dzień. Oprócz bawełny i atłasu można tam zakupić różnego rodzaju guziki, wstążki, włóczkę i nici. Są to przybory potrzebne do stworzenia czegoś nowego, poprawienia starego materiału czy do tchnienia w znoszone ubrania życia. Do wyjątkowych materiałów, których próżno szukać w sklepach należy wigofil.

Wigofil – charakterystyka i zastosowanie w przemyśle

zwój wigofiluJego zastosowanie jest bardzo szerokie, a przy tym to bardzo wdzięczny materiał do obróbki i chętnie wykorzystywany na wielu etapach produkcji. Wspomniana tkanina jest bardzo popularna i często spotykana, ale mało kiedy zdajemy sobie z tego faktu sprawę. Dlatego poszukują jej firmy produkujące meble i odzież w ilościach hurtowych, jednak do szarego obywatela również znajdzie się mały zwój wigofilu. W zależności od potrzeby dzieli się go na mniejsze części i wysyła w zwojach. Jest to biały materiał zbudowany z włókniny polipropelynowej, więc z substancji nie występującej naturalnie w przyrodzie. Wiele firm ceni sobie wysoką jakość z wykorzystaniem tak zwanego spunbondu w produkcji. Tkanina żeby mogła być dalej wykorzystywana w przemyśle musi odznaczać się wytrzymała na rozciągnięcie jej, trwała, by się nie rozrywała oraz nie ścierać się zbyt szybko. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii można wymagać od wigofilu, że będzie odporny na ogień i przepuszczał powietrze. Są to dwa główne czynniki decydujące o umieszczeniu go w materacach, obiciach mebli w niewidocznych miejscach oraz w warstwie poślizgowej siedziska. To tylko jedne z wielu zastosować zwoju, bo znajdziemy go również w podszewkach toreb, dzięki czemu torebki nie wilgotnieją. Jako, że bardzo popularne stały się ostatnimi czasy ekologiczne torby, na przykład na zakupy, również i w ich produkcji wykorzystuje się wigofil. Jako, że materiał można łatwo naciągnąć, bo montuje się go w sofach i kanapach żeby łatwiej można było nasunąć pokrowiec, wigofil można w bardzo prosty i szybki sposób zarówno pokroić, jak i zszyć.

Choć wigofil jest potrzebny głównie krawcom i kaletnikom każdy może go kupić i odpowiednio zreperować ulubioną torebkę lub fotel. Jeżeli ktoś wie w jaki sposób to zrobić może zaoszczędzić pieniądze i nie kupować nowej rzeczy, a zreperować starą. Włókniny, co prawda nie można prasować, bo wypali się dziurę, ale za to nie stanie się jej nic złego przy kontakcie z wodą. Można więc śmiało iść z torbą, która zawiera ten materiał, gdy pogoda jest deszczowa.