Czym są podajniki dla trzody?

Automat paszowy przeznaczony jest do grupowego żywienia prosiąt w sekcji tuczników paszą suchą, granulowaną lub sypką. Karmnik jest przymocowany do konstrukcji otaczających odpowiednio przedziały świń młodych i starszych bezpośrednio do podłogi. Pasza podawana jest przez dozownik zainstalowany bezpośrednio nad korytem. Pasza wchodzi do dozownika przez automatyczny przenośnik paszowy z leja magazynowego.

Różnica pomiędzy automatycznymi podajnikami

niezawodne automaty paszowe dla trzodyKorpus podajników trzody chlewnej wykonany jest z szarego polipropylenu spożywczego. Powierzchnia materiału jest absolutnie gładka, łatwa do czyszczenia i nie absorbuje brudu. Postępowe metody obróbki tworzyw sztucznych umożliwiły wykonanie korpusu roboczego maszyny całkowicie szczelnego. Materiał, z którego wykonany jest korpus, dzięki swojej strukturze posiada właściwości antybakteryjne, które zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Materiał posiada atest higieniczny. Niezawodne automaty paszowe dla trzody wykonane są w konstrukcji jednostronnej i dwustronnej. W wersji jednostronnej automatyczne podajniki montowane są przy ścianie, w wersji dwustronnej można je umieścić zarówno na środku pomieszczenia, jak i stanowić część przegród. Modele różnią się liczbą miejsc paszowych od dwóch do pięciu. Również modele automatycznych podajników różnią się objętością leja zasypowego. Liczba prosiąt obsługiwanych przez jeden podajnik zależy od wielkości leja. Podajnik jednostronny, wygodnie jest zainstalować go przy ścianie lub przegrodzie. Przed wykonaniem i zainstalowaniem karmnika w chlewie należy zapoznać się z szeregiem wymagań sanitarnych. Miejsce instalacji w chlewie jest tak dobrane, aby wygodnie było napełniać świnie paszą, czyścić z resztek i myć. Koryto jest wyposażone w bezpieczne mocowanie. Świnie nie powinny go przewracać, deformować ciosami. Automat jest wyposażony w taki sposób, aby odchody świń nie dostawały się do środka. Odpady organiczne zawierają larwy pasożytów, które wywołują groźne choroby. Dla świń umieszczane są oddzielne pojemniki na paszę suchą, płynną i wodną. Dla każdego wieku świń dobierane są koryta o odpowiedniej wysokości deski.

Zwykłe podajniki są wykonane w formie prostego koryta, z kolei podajniki bunkrowe dla świń są bardziej skomplikowane, ale umożliwiają karmienie automatyczne. Karmniki różnią się wielkością. Są wąskie, szerokie, płytkie i głębokie, z przegrodami lub bez. Każdy automatyczny podajnik różni się przeznaczeniem i mobilnością. Dla młodej trzody są inne i inne są dla trzody tucznej. Jest więc szeroki wybór tych produktów dla rolnictwa.