Co można poddać cyklinowaniu?

Naturalne materiały, takie jak drewno, w wystroju wnętrz są nieustannie w modzie. Niestety, wraz z upływem czasu na drewnie pojawiają się rysy i inne uszkodzenia. Niegdyś gładka powierzchnia traci swój blask. W zależności od gatunku, drewno ciemnieje bądź jaśnieje, nie zawsze równomiernie – zależy to od światła. Na drewnie mogą się też pojawiać przebarwienia, wywołane np. postawieniem na nim czegoś gorącego. Na nasze jednak szczęście, drewno można poddać renowacji.

Na czym polega cyklinowanie?

cyklinowanie w BydgoszczyW przypadku drewna, wystarczy zeszlifować zniszczoną warstwę materiału. Pozwala to odsłonić niezniszczone drewno, gładkie i w idealnym stanie. Proces ten nazywa się cyklinowaniem i jest popularnym i skutecznym sposobem na odnowienie powierzchni drewnianych, takich jak na przykład podłogi (z litego drewna czy też parkiet), blaty oraz schody. Cyklinowanie w Bydgoszczy to usługa polecana dla każdego, kto pragnie, by jego podłoga znów wyglądała jak nowa. Wymaga to nieco pracy, ale daje spektakularne efekty. Należy jednak zatrudnić do tego osobę z dużym doświadczeniem, gdyż jest to, wbrew pozorom, skomplikowany proces, wymagający wiedzy i umiejętności. Cyklinowanie przebiega w kilku etapach i wykonuje się go przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, nazywanego cykliniarką. Poza nią w użyciu są też mniejsze szlifierki, które pozwalają na szlifowanie powierzchni w trudno dostępnych miejscach, a także maszyny do polerowania. Cyklinowanie przeważnie dzieli się na cztery etapy, a przy każdym z nich używa się innej gradacji papieru ściernego. Najgrubszy na początku, najdrobniejszy natomiast na końcu, dla uzyskania efektu perfekcyjnie równej powierzchni. Przed ostatnim szlifowaniem należy zająć się wypełnieniem szczelin między deskami czy innych ewentualnych uszkodzeń materiału. Stosuje się do tego celu specjalną mieszankę, w skład której wchodzi pył pozostały po szlifowaniu. Dzięki temu podłoga nie tylko będzie wyglądać idealnie, ale wypełnienie dziur zapobiega też zbieraniu się w nich oleju albo lakieru, którymi pokrywa się podłogę.

Cyklinowanie to świetny sposób na odświeżenie wyglądu naszych schodów, podłóg czy blatów. Jeśli sami nie mamy w tym doświadczenia, powinniśmy zdać się na pracę profesjonalisty, który wie, jak zająć się każdym typem materiału. Inaczej bowiem szlifuje się lite drewno, inaczej podłogę warstwową, a zupełnie inaczej parkiet układany np. w jodełkę. Wiele zależy też od stopnia zniszczenia podłogi. Zaufanie komuś doświadczonemu będzie dla nas najlepszym wyjściem – zyskamy pewność, że prace przebiegną prawidłowo.