Akcesoria dla malucha

Smoczek to podstawa dla malucha. Bez niego jesteśmy bezsilni, gdy dziecko płacze. Jest pomocny podczas ząbkowania, podczas usypiania i podczas gorączkowania. To swojego rodzaju przytulanka dla malucha, kiedy ma smoczka czuje się bezpiecznie i szybko się uspokaja. Dlatego bardzo ważne jest jego posiadanie w każdej sytuacji. 

Jaką zawieszkę wybrać do smoczka?

zawieszki do smoczkówWszystkie mamy na pewno spotkały się z sytuacją, kiedy smoczek spadł na ziemię i nie można było go umyć, albo kiedy się zagubił i maluch strasznie płakał. Wszystkich tych sytuacji można było uniknąć, jeśli byłyby używane zawieszki do smoczków. Wbrew pozorom zawieszka to bardzo przydatny gadżet. Dzięki niemu możemy w łatwy i bezbolesny sposób przyczepić dziecku smoczka w taki sposób, że jeśli wypadnie mu z buzi lub go wypluje, nie spadnie on na ziemię. Oprócz tego, podczas zabawy, dziecko nie zgubi smoczka, ponieważ będzie cały czas przytwierdzony do ubrania. Istnieją różne długości i różne kształty zawieszek. Są specjalne dla chłopców i dziewczynek, mają kształt serduszka czy kwiatuszka, mają różne kolory. Najważniejsza jest jednak ich długość. Należy wybrać odpowiednią do wzrostu dziecka. Jeśli wybierzemy zbyt długą zawieszkę, smoczek będzie dotykać ziemi. Należy pamiętać o tym, aby nie przyczepiać zawieszki zbyt małemu dziecku. Noworodki bowiem mogą zrobić sobie tym krzywdę. Poza tym wtedy nie będę jeszcze potrzebować zawieszki, ponieważ będą się mało ruszać. Takie zawieszki idealne są dla dzieci, które zaczynają wstawać lub chodzić.

Zawieszki nie są drogie, kosztują zaledwie kilka lub kilkanaście złotych a są bardzo funkcjonalne i przydatne. Zawsze łatwiej znaleźć smoczka, do którego przyczepiona jest zawieszka niż samego smoczka. Dla większych dzieci zawieszka to również fajna zabawka.